Kerti tippek, ÁLLÁSHÍRDETÉS, Online piacterek

2020. május 4., hétfő

Tartalomból:
–    ADÓ 1% Kislépték Egyesület, adószám: 18624360-1-13. Felajánlását megkönnyítettük – adószámunkkal kitöltött nyilatkozatot kinyomtathatja, ügyfélkapus felajánlásához rövid útmutatót készítettünk.
–    KERTI TIPPEK, hasznos kiadványok
–    ÁLLÁS HÍRDETÉSÜNK – titkárt, pályázati adminisztrátort keresünk!
–    Háztáji kérdőív (5 rövid kérdés) https://forms.gle/2Rk7cfDx81GU31B47
–    Termelői kérdőív (Kutatói és civil összefogással) A kérdőív linkje: https://forms.gle/G75FLdVxr2oExgGu9
–    REL Tippek a kislépték Egyesülettől: Olvass tovább ITT
–    Virtuális piacterek a termelők segítéséért
–    MTVSz sajtóközlemény a zöld gazdaságról! A javaslatcsomagban a Nyíregyházi kosárközösség javaslata, így a Kosárközösségek fejlesztése és a Kislépték Egyesület többi javaslata is benne szerepel. OLVASS tovább ITT
–    M3 – Bagi csomópontjában autós piac nyílik majd. Termelők érdeklődését várják kedvező feltételekkel, nagy média háttér biztosításával. Édeklődni:  elnok@magyarszovetkezet.hu
–    Nemzetközi jó gyakorlatok értékesítési együttműködésekről  #Bondproject  Olvass tovább ITT

ADÓ 1%-ával segítse munkánkat! Kislépték Egyesület, adószám: 18624360-1-13. Az adószámunkkal kitöltött már csak a saját adataival kell  kitölteni, Adja POSTÁRA az adóbevallásával együtt, vagy küldje be az ÜGYFÉLKAPUN keresztül (ehhez rövid útmutatóval segítjük a felajánlást). MI szeretjük és segítjük a kistermelőket! Felajánlásukkal kérjük segítsék munkánkat: LETÖLTHETŐ nyilatkozat és útmutató ITT

KERTI TIPPEK
•    Biodinamikus (holdnaptár) Vetési naptár megrendelhető a Biokultúra Egyesülettől ITT:
•    Online vetési holdnaptár ITT letölthető:
•    Biokerti kalendárium Letöltés
•    Ökoporták kialakítása (zöldségek, gyümölcsök, gyógy- és fűszernövények) Letöltés
•    Növény társítás Letöltés
•    Növényi eredetű öntöző és permetező levek Letöltés
•    Balkon kertész: Letöltés
•    Növényeinkből magfogáshoz hasznos segítséget nyújt a www.maghaz.hu csapat kiadványa:  Letöltés

ÁLLÁS HÍRDETÉSÜNK:
Kistermelőkkel, helyi piacokkal, hely termékkel foglalkozó civil szervezet titkári, pályázati adminisztrátor munkakörbe keres rugalmas munkaidő beosztással, félidőben otthoni munkavégzéssel Budapest, vagy Gödöllő-Veresegyház- Őrbottyán- Fót környéki munkatársat.
Induló havi munkaidő 20 óra, három hónapos próbaidővel. A munkaidő később csökkenhet, megbeszélés szerint.
Feladatok:
–    Nemzetközi és hazai projektek dokumentációinak elkészítése, követése, iktatása papíralapú és elektronikus archiválása rendszer szerint
–    Dokumentációk ellenőrzése (számla, bérjegyzék, időkimutatás , árajánlat, megrendelés, teljesítésigazolások)
–    Rendezvények, projektesemények szervezésében és lebonyolításában részvétel (ajánlatkérés, megrendelés, szerződések előkészítése, jelenléti és egyéb dokumentációk elvégzése)
–    Emlékeztetők, összefoglalók beszámolók készítése
–    Hírlevelek előkészítése, kiküldése az igénylők részére
–    Tagsággal kapcsolatos teendők (tag- és tagdíjnyilvántartás)
–    Elszámolási bizonylatok, leltár kezelése
–    A szervezet híreinek feltöltése elektronikus felületeinkre
–    Az egyesület titkársági feladatainak koordinálása, az elnökség közvetlen munkájának operatív és adminisztratív támogatása
–    Határidők egyeztetése, ellenőrzése, nyilvántartása a vezető tevékenységéhez kapcsolódóan
Elvárások:
–    A munkavégzés helye elsősorban otthon végzett munka, de havonta 1-4 napot a szervezet budapesti irodájában kell tölteni
–    Előny a B-kategóriás jogosítvány, a gépkocsi használata elszámolható
–    Középszintű angol nyelvtudás, elsősorban írásban
–    Microsoft Office (Excel, Powerpoint, Word) és egyéb képszerkesztők, előadásszerkesztő programok rutinos használata
–    A munka során Google űrlapokat, Google naptárt, Google Drive-ot kell használni, el kell látni a szervezet Facebook, Instagram, LinkedIn, Youtoube felületének a kezelését
–    Elvárt a nagyfokú precizitás, valamint a feladat ellátás során a rugalmasság, továbbá a civil szervezet alaptevékenységével kapcsolatos elkötelezettség
–    Előny a HR és pénzügyi adminisztrációs tapasztalat, valamint gyakorlat a statisztikák kezelésében.
Amit kínálunk:
–    Rugalmas munkavégzés
–    Családias környezet
–    Civil környezet, társadalmilag hasznos témákkal való foglalkozás
Munkavégzés helye :Magyarország
Kezdés: jelentkezés szerint, akár már májustól.
Jelentkezés: kisleptek@gmail.com email címre várjuk a fizetési igény megjelölésével megküldött önéletrajzot és motivációs levelet.
2020 04 30

VIRTUÁLIS  Termelő Piacterek – Sok hivatalos és magán kezdeményezés szeretné segíteni a hazai termelőket. Összegyűjtöttünk párat, de később ezt a kigyűjtést fejlesztjük még a #Smartchain REL fejlesztési munkánk során. :
•    Kosárközösség indító és kereső oldal  https://kosarkozosseg.hu/
•    Vedd Együtt https://veddegyutt.hu/#/
•    Itt a Szezon https://www.ittaszezon.com/
•    Neked terem https://www.nekedterem.hu/
•    Összeköt https://osszekot.hu/
•    Termelői kosár (MNVH, AM, HOI) https://www.termeloikosar.hu/
•    NAK piactér https://piacter.nak.hu/login
•    NÉBIH termelő kereső https://portal.nebih.gov.hu/termelo-kereso

•    GoodsFeed  https://beta.goodsfeed.org/
•    Szatyorbolt http://szatyorbolt.hu
•    Felelős Gasztrohős Letöltés
•    Webes Piactér https://palinkabroker.com/
•    Mikroker https://www.microker.hu/
•    Zöldséges.com https://zoldseges.com/

Partnereink  bevásárló közösségei (folytatjuk)
•    Kecskeméti Szatyor https://www.facebook.com/kecskemetiszatyor/
•    Szombathelyen a Pannon Helyi Termék csapata: https://kozosseg.pannonhelyitermek.hu/belepes
•    Én Kosaram (Pest megye, Őrbottyán)  http://enkosaram.hu/shop
•    Békéscsabán a Körös Kosár  https://www.facebook.com/groups/koroskosar/
•    Miskolci Zöld Kosár https://www.facebook.com/miskolcizoldkosar/

Facebook oldalunk friss hírekkel:  @kisleptek.hu
Hírlevelünkre feliratkozni ITT lehet.   Előző hírleveleinket is itt olvashatja el.
INSTAGRAM oldalunk: kisleptek_egyesulet

A Kislépték Egyesület
•    H2020 BOND projekt konzorciumi partnere! Bővebben ITT: LINK
•    H2020 SMARTCHAIN projekt konzorciumi partnere! Bővebben ITT: LINK https://www.smartchain-platform.eu/hu/innovationhubs/hungary-hu