
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Oktatóközpontban tartott rendezvény célja, hogy részletes tájékoztatást nyújtson a Rövid Ellátási Láncok fejlesztése (KAP-RD49-1-24 kódszámú) című pályázatról és annak technikai részleteiről, valamint bemutassa a korábbi REL pályázaton sikeresen megvalósított projekteket és a pályázatban is szereplő REL szervező képzést. A teltházas rendezvényen gyakorlati példákkal is körüljártuk a Rövid Ellátási Láncok fejlesztése című pályázat követelményeit.
Piacszervezők és LEADER szervezetek képviselői, termelők tehettek fel kérdéseket. Milyen kérdések voltak? Ki lehet piacszervező, elszámolható-e a food-truck, mi a hűtőfelépítmény, ki utazhat tanulmányútra, mikor kell 3 árajánlat…. Sok mindenre választ kaptunk, és van, amire a regisztráltak részére a szervezők írásban később küldik meg a válaszokat.

A rendezvényen a Kisléptékű Termékelőállítók Országos Érdekképviselete bemutatta az REL tanácsadói, mentori hálózat felállításának projektjét, majd két hazai sikeres REL pályázatot (előző VP támogatás alatt) megvalósító esettanulmányt ismerhettek meg a résztvevők. Először a Börzsöny-Duna Ipoly Vidékfejlesztési Egyesület, majd a Pannon Helyi Termék Klaszter mutatta be munkáját. A rendezvényt a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara – NAK és a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. Vidék- és Térségfejlesztési Támogató Egysége szervezte.